Lektoři

Patrik Stoupa

zpěv, klavír


Zakladatel Elephant art academy je český popový a muzikálový zpěvák a klavírista. 

K hudbě ho přivedla jeho maminka když, jak sám s oblibou říká, zpíval už v dupačkách. Známým se stal zejména a po účasti v pěvecké soutěži pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí Česko zpívá v roce 2015. V této soutěži také působí jako porotce. Stejně tak je tomu i v mezinárodní pěvecké soutěži Hlas Česka, Czech talent a je patronem regionální pěvecké soutěže Neveklovská hvězdička

Má vlastní hudební projekt a v březnu roku 2018 vydal svůj první singl "Nad krajinou", na kterém spolupracoval s muzikanty z kapely Blue Effect.

Navázal na něj v roce 2019 druhým singlem "Svítá", který připravoval společně s Lukášem Chromkem, kytaristou a producentem Ewy Farné.

V roce 2021 zaznamenal zatím svůj největší úspěch. Složil a společně se zpěvačkou Markétou Poulíčkovou (alias "MAKY") nazpíval píseň "Je to znát" pro Nadační fond Světluška Českého rozhlasu, kterého se stal tváří. Pro Světlušku Patrik také v roce 2021 odehrál velký benefiční koncert.

Singl uspěl a vyhrál v hitparádách na Českém rozhlasu, ( září 2021 obdržel Patrik ocenění Zlatá česká dvanáctka v pořadu Martina Hrdinky), radiu Kiss, radiu City... dodnes je písnička v rotaci dalších českých radií.

Patrik vyučuje zpěv a klavír přes 10 let a prošel několika hudebními školami kde načerpal zkušenosti. Také školí učitele zpěvu z hudebních škol z celé České republiky a dělá pěvecké a hudební workshopy u nás i v zahraničí. 

Dnes působí jako učitel zpěvu, interpretace
a klavíru na Mezinárodní konzervatoři v Praze
a samozřejmě také v naší hudební akademii.Tereza Benešová DiS.

zpěv, klavír, hudební přípravka


Terez je spoluzakladatelkou Elephant art academy.

Zpívala od chvíle, kdy se naučila mluvit a pak už to šlo jako na běžícím páse.

V dětství absolvovala ZUŠ v oboru hra na klavír a do dospělosti byla členkou hned několika pěveckých sborů a divadelního souboru Malé divadlo Kolín. Po gymnáziu vystudovala Jazzový zpěv na Mezinárodní konzervatoři v Praze, kde pravidelně vystupovala i se školním Big bandem. Coby studentka prošla rukama osobností jako Yvonne Sanchez, Elena Sonenshine, Alice Bauer, Chuck Wensley, Veronika Vítová, Zdenka Trvalcová, Sophia Lamoš a Daniel Bárta…

Terez jako zpěvačka nebo vokalistka prošla několika kapelami různých žánrů a účastnila se zajímavých hudebních pěveckých projektů - například nahrávání singlu pro 25. narozeniny TV Nova, nebo také CD dětských písní pro nejmenší. V současnosti je jejím hlavním hudebním projektem dívčí vokální kvarteto KvarteTones, které nyní vydává své první swingové album. Nově také pracuje na svém malém akustickém projektu. Kromě jazzu interpretuje nejraději francouzský chanson, gypsy swing a muzikál. Od září roku 2022 se také podílí na dobovém projektu Culinary Jazz Dinner v restauraci Mánes se swingovými hity 20. let.

Svou pedagogickou praxi započala v roce 2018 kdy začala působit jako lektorka dětských zájmových kroužků v MŠ a ZŠ. Postupně začala vyučovat i individuální lekce zpěvu, a to soukromě i v základní škole Dino School of Prague. Od roku 2019 učí zpěv, klavír, hudební přípravku a sborový zpěv v hudební škole Wunderbaro. Od letošního září učí sólový zpěv také v ZUŠ Kolín a navázala lektorskou a hudební poradenskou spolupráci se soukromou mateřskou školou EP Kids.

"Hudba je má vášeň, zpěv moje potřeba a výuka vedoucí k radosti z hudby je krásné poslání. Kreativní a pestrá práce učitele mě velmi baví a naplňuje. Specializuji se zejména na práci s malými dětmi, ale ráda pracuji i s ostatními věkovými kategoriemi různých úrovní pokročilosti, včetně dospělých. Mezi svými žáky mám i mnoho dětí s poruchami pozornosti, či učení a každá lekce s každým z mých studentů je úplně jiná - šitá na míru konkrétní osobnosti a jejím potřebám. Žádná učitelská výzva mi není cizí! S nadšením vedu také skupinové lekce dětských hudebních přípravek i pěveckých sborů (dospělého i dětského). Jsem učitel, který se sám stále a RÁD učí, a nikdy nepřestane... :)"


Ivet Jankovcová DiS.

 zpěv, klavír, hudební přípravka 


Ivet se zpěvu věnuje již od 4 let. Postupně se zúčastnila několika pěveckých soutěžích a koncertů, které v ní probudily celoživotní vášeň pro hudbu. Vystudovala populární zpěv na konzervatoři v Praze, její srdce ale vždy patřilo muzikálu.  

Proto se po získání titulu DiS. rozhodla ještě rozšířit své vzdělání, tentokrát se zaměřením na hudebně-dramatické umění. Pocit, že se na jevišti cítí jako doma, poznala v Divadle Semafor, kde se setkala s řadou významných umělců, od kterých nabývala cenné zkušenosti 

 Pedagogickou praxi odstartovala hudebními kroužky v MŠ, kde vyučovala hudební přípravu. Poté se jednalo o individuální lekce zpěvu na ZŠ. Zájem o pedagogiku a přístup k žákům dále rozvíjí studiem na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy

David Kubec DiS.

bicí souprava, kytara


David se učení a práci s dětmi se věnuje od roku 2011. Zaměřuje se jak na začátečníky, tak i pokročilé, děti nebo dospělé. Jeho hlavním cílem při učení, je najít přirozený způsob jak se student učí a pomoci mu nastavit funkční cvičební program, díky kterému dojde ke svému hudebnímu cíli.

"Hudba je součástí mého životního stylu už od roku 2005, kdy jsem začal chodit na ZUŠ Klapkova v Praze k fantastickému učiteli na bubny Václavovi Zimovi (Blue Effect, Vanua2).

V roce 2022 jsem absolvoval obor bicí na Mezinárodní Konzervatoři v Praze.

V průběhu let jsem hrál s desítkami kapel různých žánrů a nahrál s nimi několik hudebních alb v profesionálních studiích.

Momentálně působím v kapelách STAYJ, Kohoutí Stopa a v kapele Patrika Stoupy.

Na kytaru hraju od roku 2010 a zaměřuji se na hraní doprovodné kytary ke zpěvu. Pravidelně vystupuji s kytarou a zpěvem v kavárnách po Praze"


Hudební akademie ELEPHANT Music
IČO:  06615732
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!